Kolay Ve Şık Çanta Dikimi

kolay ve sik canta dikimi
kolay ve sik canta dikimi

Merhaba değerli okurlarım, Sizlerle bu yazımda Kolay Ve Şık Çanta Dikimi paylaşıyorum. Dikiş sevenlerin beğeneceğini umud ediyorum.

Astarlı bir şekilde oldukça şık ve kullanışlı bir çanta modeli. Çantanın yapılışında kullanılan kumaş renklerini daha sade renkte kullanılsaydı çok daha güzel dururdu.  Ama modeli oldukça güzel ve kullanışlı. O yüzden videoyu gördüğümde hemen sizlerle paylaşmak istedim.

Bir dikiş seven ve bayan olarak sizlere tavsiyem daha sade renkte kumaş kullanmanız. O zaman çantanın modeli ortaya çıkıcak ve daha güzel olacaktır..

Videunun içeriği yabancı ama anlamadığınız yer olursa videoyu geriye alıp tekrardan izleyebilirsiniz. Videoda sadece çantanın dikimi var o yüzden ben elimden geldiğince kumaşları nasıl kesebileceğinize dair aşağıya yazacağım. Buraya yazdığım bilgilere bakıp çantanın kumaşlarını hazırlayabilirsiniz.

Gende anlamadığınız yer olur aşağıdaki yorum bölümden dilediğiniz zaman bana yazabilirsiniz. Mümkün olan en kısa zamanda geri yapmaya çalışacağım.

İlk başta fermuarı baz olarak kumaşları kesmeniz gerekiyor.

Kullanacağınız kullanacağınız fermuarın genişliğinde 2 adet parça kesin.! Boyunu çok uzun olmaması şartıyla kendiniz ayarlayabilirsiniz.

Kestiğiniz bu parçaların birinin! hem en olarak hemde boy olarak 5 cm büyük gene 2 adet parça kesin.! Bunlar astar olduğu için bir önceki kestiğiniz 2 adet parçalarla aynı renkte kumaş kullanmaya özen gösterin. !

5 cm büyük kesilen 2 tanesinin toplam ölçülerinde ( buradaki kumaş dış kumaştır ) bir tane büyük kumaş kesin.

Çantanın kulpları için kumaş kesmeniz lazım bunlarıda arzu ettiğiniz boyda ve genişlikte kesebilirsiniz. Kulpları keserken 2 ye katnacağını hesap ederek kesmeyi unutmayın..

Yapmak isteyenlere şimdiden kolay gelsin..

Diğer dikiş sayfamızada bakmayı unutmayın..

kolay ve sik canta dikimi
kolay ve sik canta dikimi

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*